Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Živé hospody Plzně 2015 odstartovaly

Živé hospody Plzně 2015 odstartovaly

Zdroj foto: www.plzen2015.cz

Zájem restauratérů o projekt Živé hospody Plzně 2015 předčil očekávání organizátorů. Zapojilo se do něj celkem sedmnáct zařízení, na řadu dalších již nezbyly termíny. Šanci zapojit se do projektu budou mít ve druhé polovině roku. Cílem aktivity, kterou na konci loňského roku společnost Plzeň 2015 oslovila provozovatele restauračních zařízení, bylo poskytnout Plzeňanům, ale především návštěvníkům města každý den alespoň jedno místo, kde se bude provozovat živá hudba.

„Je skvělé, že se zapojily všechny typy restauračních zařízení, takže turistům můžeme nabídnout všehochuť. Od hudební scény U Zacha přes tradiční hospody typu Švejk Restaurant až po středověkou krčmu. Stejně tak rozmanitý je žánrový rozptyl zahrnující revivaly, mladé kapely, jazz, blues, alternativu, ale třeba i flamenco,“ netají se spokojeností s akcí Radek Auer.

Živé hospody Plzně 2015 odstartovaly včera prvním koncertem revivalové kapely Sekvence v hostinci U Švejka, dnes pokračují vystoupením špičkového slovenského bluesmana René Lacka v Jazz Rock Café a pak každý den až do konce roku 2015. Vstup na všechny akce je zdarma.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 21. 1. 2015, Kriegerová Eva