Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nadace 700 let města Plzně pořádala ples,…

Nadace 700 let města Plzně pořádala ples, předala ocenění

Zdroj fotografií (Nadace 700 let města Plzně)

Zdroj fotografií: Nadace 700 let města Plzně

Tradiční ples Nadace 700 let města Plzně se uskutečnil v pátek 12. února. Během večera, kterým hosty provázel taneční orchestr Covergang, byla předána ocenění nadace za uplynulý rok. Hudební cenu Plzeňský Orfeus získaly Alžběta Baldová (klarinet) a Eliška Bošková (příčná flétna), cenu Plzeňský Orfeus junior obdrželi Zuzana Růžičková (zobcová flétna) a Jindřich Rosendorf (klavír). Laureátům je předali ředitelka nadace Alena Kozáková a náměstci primátora města Plzně Pavel Kotas a Petr Náhlík.

Oceněni byli také nejvýznamnější partneři nadace, kteří převzali ocenění z rukou předsedkyně správní rady nadace Hany Švábové a jejího emeritního ředitele Miloslava Rabocha. Nejvýznamnějšími akcemi uplynulého roku se staly Světový pohár v kolové a výstava Gottfried Lindauer. Ceny předal spolu s předsedkyní správní rady nadace a emeritním ředitelem náměstek primátora Martin Baxa.

V průběhu večera se představila baletní škola Divadla J. K. Tyla, také děti z plzeňského STEP by STEP Studia, taneční pár Barbora Blažíčková a Nikola Gregoriades, zpěvák Martin Maxa a Soňa Hanzlíčková Borková spolu se svým kolegou z muzikálu DJKT Jozefem Hruškocim.

Zveřejněno: 15. 2. 2016, Pecuch Martin