Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Horůrek O zlém Drndovi je čtvrtou premiérou…

Horůrek O zlém Drndovi je čtvrtou premiérou sezóny v Divadle Alfa

Ilustrační foto

Ilustrační foto: Divadlo Alfa

Spisovatel, výtvarník a publicista Marián Palla stvořil půvabnou hříčku pro malé děti, vtipnou i proklatě napínavou, o klukovi Karlíkovi, který je už poněkud znuděný poučnou babiččinou pohádkou o zlém Drndovi, a proto se rozhodne vymyslet si o tomto „největším strašidelňákovi na světě“ příběh vlastní, v němž samozřejmě i sám vystupuje. „Je vskutku obdivuhodné, nakolik se autor dokázal vcítit do dětského myšlení a cítění. Jeho příběh je právě takový, jaký by si asi vymyslely samy děti, kterým by se zachtělo jen chvíli a jen trošku se krásně bát,“ zve na premiéru dramaturg Divadla ALFA Pavel Vašíček.

Novinku divadlu nabídl a také ji pohostinsky režíruje Radovan Lipus, renomovaný český režisér, který je mimo jiné spolu s Davidem Vávrou tvůrcem populárních televizních Šumných měst a Šumných stop. Radovan Lipus nespolupracuje s Alfou poprvé. V roce 2011 tu s velkým úspěchem režíroval detektivku Amberville, aneb Drsné město hebkých plyšáků, za kterou mu byla udělena cena na 29. ročníku festivalu Skupova Plzeň.

Autorem výpravy je Petr Matásek j. h., hudbu složil Michal Vích j. h. Ve hře vystupují Milan Hajn, Petr Borovský, Robert Kroupar, Lenka Válková-Lupínková, Marie Mrázková a Martina Hartmannová. Inscenace je určena divákům od 4 let.

Zveřejněno: 21. 5. 2014, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni