Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Domov pro seniory na Doubravce poskytuje své…

Domov pro seniory na Doubravce poskytuje své služby deset let

Před deseti lety, přesně 4. srpna 2003, přijal Domov pro seniory sv. Jiří na Doubravce první dva klienty. Dnes je jeho existence spojena s osudy 216 obyvatel, kterým zajistil zázemí na sklonku jejich života. „Desetiletí tohoto zařízení je formováno atmosférou lásky, vzájemného pochopení a jednoty. Chtěl bych poděkovat za vše dobré, co tu bylo vykonáno a co tady bylo možné prožít,“ prohlásil biskup František Radkovský při slavnostní akci, která se uskutečnila pro klienty domova ve středu 7. srpna 2013.

Posláním Domova pro seniory sv. Jiří je především zajištění důstojného kvalitního a plnohodnotného života seniorů. Jeho kapacita je 70 lůžek s přímou sociální péčí.

Nekonvenční stavba postavená do tvaru připomínajícího šneka za 85 milionů korun je majetkem města. Obklopuje ji zahrada a navíc se nachází v těsné blízkosti Špitálského lesa, který mohou klienti využívat k procházkám. Provozovatelem domova je Městská charita Plzeň.

Zveřejněno: 7. 8. 2013, Pecuch Martin