Přečíst článek nahlas

Co se loni městu podařilo a co jej čeká letos?

Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí

Náměstek Petr NáhlíkV oblasti životního prostředí se loni podařilo dokončit rekonstrukci Lochotínského parku a parkové úpravy pod Velkým divadlem a U Ježíška.

V oblasti dopravy byla klíčovou stavbou roku 2015 rekonstrukce Borské ulice včetně jejího doplnění o trolejové vedení. Na vnitřním městském okruhu (most Nad nádražím – Železniční ulice – most Milénia – křižovatka Belánka – Borská) zbývá k dokončení křižovatka Belánka, jejímž investorem bude Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Ve veřejné dopravě byl schválen nový tarif MHD, který od 1. ledna 2016 zlevnil předplatné pro skupinu dětí ve věku 6 až 15 let o 12,5 %, poskytl dopravu v Plzni zdarma držitelům Zlaté Janského plakety, zavedl klouzavou dobu platnosti – půlroční i roční jízdné lze koupit od jakéhokoliv data.

Co se týká plánů pro letošní rok, tak v oblasti životního prostředí dokončíme revitalizaci lesoparku Ostende u Boleváku a uskuteční se i závěrečná etapa úpravy porostů a revitalizace zdi bývalého Mikulášského hřbitova.

V oblasti dopravy bude zahájena řada klíčových staveb - rekonstrukce mostu generála Pattona, 3. etapa tramvajové trati na Karlovarské. Pokračovat budou rekonstrukce mostů na Rokycanské a rekonstrukce železničního uzlu Plzeň. Pro pěší a cyklisty bude postavena lávka přes Mži, která spojí zoologickou zahradu se sídlištěm Skvrňany.

V oblasti veřejné dopravy se nový tarif MHD bude měnit jen na principu valorizace, jízdné nebude zvyšováno „skokově“, ale pouze minimálně, tedy o vliv inflace či změn DPH.

Zveřejněno: 4. 1. 2016, Pecuch Martin

Doprava v Plzni

Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni