Co se loni městu podařilo a co jej čeká letos?
Pavel Šindelář, technický náměstek primátora
Nejviditelnější a určitě všemi Plzeňany pozitivně vnímané je dokončení, jak úřednicky nehezky říkáme, revitalizace centra Plzně. Mám radost z toho, že díky tomu město ožilo a lidé v centru tráví svůj volný čas, což nebývalo dříve zvykem. Určitě to přispělo i ke zvýšení atraktivity města. Návštěvníci městem již jen neprojíždějí, ale tráví zde víc dnů a často se i vrací. Když vidím fotografie centra před deseti lety a dnes, je to obrovský rozdíl.
V letošním roce čeká Plzeň hned několik velmi složitých dopravních investic. Mají za cíl jednoznačně zlepšit dopravní napojení Severního Předměstí s centrem. Bude to dopravně velmi složité, lidé se musí připravit, že provoz mezi centrem a Severním Předměstím bude výrazně omezen, musí obrnit své nervy, ale v konečném důsledku tyto investice přispějí ke komfortnějšímu pohybu mezi Lochotínem, Košutkou, Bolevcem, Vinicemi a centrem města.
Dalším zásadním krokem, který není pro „Plzeňáky“ na první pohled tak viditelný, ale o to je důležitější, je převod Vodárny Plzeň do majetku a správy města. Zastávám názor, že klíčová infrastruktura pro život v Plzni má být v rukou města a tím na ni mají naši obyvatelé svůj přímý vliv skrze zastupitelstvo a vedení města, které volí v obecních volbách.
Co se týká menších projektů, uskutečnili jsme jich loni velké množství. Například se městu podařilo na již více než 20 veřejných místech zavést službu, která poskytuje občanům wifi připojení k internetu zdarma, ve Štruncových sadech jsme vybudovali umělé osvětlení beachvolejbalových kurtů a další.