Přečíst článek nahlas

Co se loni městu podařilo a co jej čeká letos?

Martin Baxa, první náměstek primátora pro oblast kultury, cestovního ruchu, památkové péče a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015

Náměstek Martin BaxaV oblasti kultury byl loni klíčovým projekt Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Podílely se na něm tisíce účinkujících, celá řada partnerů a institucí, ale i mnoho dobrovolníků, jimž velice děkujeme. Prestižní evropská značka přinesla pozitivní efekty. Plzeň je víc vidět, stala se pro turisty atraktivnější, o čemž svědčí mnohonásobně vyšší návštěvnost.

Zájem zahraničních médií byl nebývalý. Celkem vyšlo na tři tisíce článků a reportáží, jež mají nevyčíslitelnou hodnotu. Proto se i nadále budeme snažit udržet vysokou úroveň programové nabídky. Ve své činnosti bude pokračovat organizace Plzeň 2015, aby zajistila aktivity na podporu kulturního turismu, evropské spolupráce, zapojení občanů nebo tzv. kreativních průmyslů, a to zejména v areálu DEPO2015. Pro plzeňské kulturní aktéry bylo důležité vyhlášení víceletých grantů na období 2016 až 2019. Částkou 128,4 milionu korun během čtyř let podpoříme činnost 21 žadatelů. Jsem rád, že se nám podařilo spustit nový kulturní portál.

Na turisticky zajímavé akce zveme prostřednictvím poutavě spravovaných webových stránek visitplzen.eu. Chceme i nadále rozvíjet odkaz světoznámého architekta Adolfa Loose. Hledáme optimální řešení pro provozování kulturního domu Peklo a věnujeme se rovněž přípravě koncepce dalšího směřování Slavností svobody. Intenzivně pracujeme na dokončení nových Dějin města Plzně – dílu 2 a 3 a nezapomínáme ani na podporu obnovy památek na celém území města.

Zveřejněno: 4. 1. 2016, Pecuch Martin

Doprava v Plzni

Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni