Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na náměstí Milady Horákové se buduje…
Přečíst článek nahlas

Na náměstí Milady Horákové se buduje přestupní uzel

Stavba přestupního uzlu na náměstí Milady Horákové (foto: A. Jarošová)

Stavba přestupního uzlu na Slovanech na náměstí Milady Horákové, která přispěje k pohodlí a bezpečnosti cestujících veřejnou linkovou dopravou, odstartovala v pondělí 9. dubna předáním staveniště. V lokalitě budou vybudovány nové autobusové zastávky veřejné linkové dopravy a provedena související úprava napojení ulice Plzeňská cesta na Nepomuckou třídu. Součástí projektu je i úprava vedení chodníků a cyklostezky.

Stavba přestupního uzlu na náměstí Milady Horákové (foto: A. Jarošová)

V souvislosti s úpravou křižovatky bude nutná přeložka dvou stožárů trakčního vedení trolejbusu a veřejného osvětlení v upravovaném území. Dále je součástí stavby přeložka plynovodu.

Situace přestupního uzlu Milady Horákové

Úpravy budou dokončeny v červenci 2018. „Náklady na celou stavbu včetně úpravy signalizace v křižovatce Slovanská – Jasanová jsou 19 milionů korun včetně DPH,“ dodal Ondřej Vohradský ze Správy veřejného statku města Plzně.

Text: Marie Fialová

Zveřejněno: 9. 4. 2018, Pecuch Martin

Doprava v Plzni

Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni