Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zoologická zahrada připravila atraktivní…

Zoologická zahrada připravila atraktivní letní program nejen pro děti

Žirafa ze Zoo Plzeň

Zoologická a botanická zahrada města Plzně připravila pro děti rozloučení se školním rokem. Akce s názvem „Adie školo, hurá na prázdniny“ bude dnem plným zábavy, her i poznávání. Soutěžní stezku Po stopách Junikornu doplní oblíbené malování na obličej a prezentace prstýnků za vysvědčení. Děti se tak mohou se školou rozloučit v plzeňské zoologické zahradě již tuto sobotu.

Na letní prázdniny je připraveno pro děti a rodiče velké soutěžní putování „Prázdninová štafeta“. Již dvanáctý ročník této akce pořádá zoologická zahrada tentokrát ve spolupráci se společností Plzeň 2015. Účastník soutěže musí během dvou letních měsíců navštívit alespoň deset turistických zajímavostí Plzeňského kraje ze seznamu štafetových míst.

Součástí zoo je i zahrada botanická a Dinopark vybudovaný jako první v České republice. Zahrada byla založena v roce 1926 v Doudlevcích, na současné místo se přestěhovala v říjnu 1963. Od roku 1981 funguje zoologická a botanická zahrada společně. Zoo je členem mnoha mezinárodních asociací, mimo jiné Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií. Podílí se na více než 45 plánech Evropského záchovného programu.

Zveřejněno: 26. 6. 2014, Pecuch Martin