Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zoologická a botanická zahrada oslavila 90.…

Zoologická a botanická zahrada oslavila 90. let od svého založení

Fotografie: Kateřina Misíková a Petr Piskač

Fotografie: Kateřina Misíková a Petr Piskač (Zoo Plzeň)

Přesně 90 let od svého založení oslavila Zoologická a botanická zahrada města Plzně v sobotu 3. září. Bohatý program v zahradě i přilehlém amfiteátru nabídl speciální komentované krmení zvířat a netradiční prohlídky zahrady v koňské bryčce, přilákal téměř 5 500 lidí. Návštěvníci si užili i ukázky historického šermu a tance, indiánské tradice, akci zakončily koncerty kapel Kabát revival a Olympic revival. Představitelé zoologické zahrady a pozvaní hosté pokřtili v průběhu oslav novou knihu k 90. narozeninám zoo. Za město Plzeň se oslav zúčastnili první náměstek primátora Martin Baxa a ekonomický náměstek Pavel Kotas.

Náměstek Baxa (fotografie: Petr Piskač)

Plzeňská zoologická zahrada, druhá nejstarší v České republice, otevřela u příležitosti oslav již koncem května botanickou expozici Hory Evropy, v srpnu Okénko do soukromí rostlin a Rostliny v životě člověka, na podzim ještě chystá expozici o umění hmyzu splývat s okolními rostlinami.

Náměstek Kotas (fotografie: Petr Piskač)

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 5. 9. 2016, Pecuch Martin