Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zoo plánuje rozšířit venkovní terasu před…

Zoo plánuje rozšířit venkovní terasu před restaurací

Rada města Plzně schválila zařazení tří investičních akcí Zoologické a botanické zahrady města Plzně pro letošní rok. Nejvýznamnější z nich, v hodnotě zhruba 800 tisíc korun, počítá s rozšířením venkovního sezení před restaurací Kiboko v areálu zahrady. Tu ročně navštíví kolem 450 tisíc lidí, kapacita terasy před restaurací množství návštěvníků nedostačuje.

„Co se týká venkovního sezení, zoo počítá s rozšířením z 210 metrů čtverečních na přibližně 410 metrů čtverečních plochy. Tím se kapacita terasy téměř zdvojnásobí, ze současných 90 míst jich po realizaci poskytne 186,“ přiblížil první náměstek primátora Martin Baxa.

Zoo plánuje rozšířit venkovní terasu před restaurací

Další radou schválená investice se týká pořízení pojezdových vrat k uzavření prostoru garáží, náklady jsou odhadnuty na 200 tisíc korun, a také nákupu osobního automobilu v hodnotě do 140 tisíc korun, který nahradí už vysloužilý vůz.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 23. 3. 2016, Pecuch Martin