Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Změny ve veřejné správě představila v Plzni…

Změny ve veřejné správě představila v Plzni náměstkyně ministra vnitra Jana Vildumetzová

Změny ve veřejné správě představila v Plzni náměstkyně ministra vnitra Jana Vildumetzová

Změny v oblasti veřejné správy představila dnes v Plzni primátorovi města Martinu Zrzaveckému i dalším více než 60 starostům obcí a měst Plzeňského kraje náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy Jana Vildumetzová. Ta při dnešní návštěvě západočeské metropole nejprve krátce jednala s primátorem, poté ve sněmovním sále plzeňské radnice diskutovala se starosty.

Náměstkyně upozornila mimo jiné na připravovanou novelu zákona o obcích, která přinese několik podstatných změn. Novela, jež je nyní v legislativním procesu, například starostům opět dovolí přístup k údajům tak, aby mohli občanům svého města gratulovat, kondolovat i vítat nově narozené občánky. Další ze změn se týká dosud neřešitelných sporů, kdy se obce mezi sebou přely a přou o území. „Díky novele do toho vstoupí ministerstvo vnitra,“ uvedla Jana Vildumetzová. Další z novinek se dotkne obcí, na jejichž území žije více než deset procent obyvatel nějaké národnostní menšiny. Názvy ulic v dané obci by se měly objevit i v jazyce dané menšiny.

Náměstkyně, jež dnes v regionu kromě Plzně navštívila také města Spálené Poříčí, Holýšov a Stříbro, se seznámila i s aktuálními problémy, které obce a města Plzeňského kraje řeší.

Zveřejněno: 8. 6. 2015, Pecuch Martin