Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Živou ulicí prošlo nebo se na ní zastavilo…

Živou ulicí prošlo nebo se na ní zastavilo přes 30 tisíc návštěvníků

V neděli skončil multižánrový festival ŽIVÁ ULICE. Přes 600 umělců z hudebních formací, divadelních souborů, ale i z řad výtvarníků a dalších tvůrců z České republiky i zahraničí se představilo zhruba 30 tisícům návštěvníků. Přes nepřízeň počasí a často spíše podzimní teploty navštívilo letošní třetí ročník stejně lidí jako v předešlých dvou letech.

„Plzeňáci, díky. Jste skvělé publikum, stojíte při nás a při vystupujících a my jsme vám za to neskutečně vděční. Společně jsme si užili sedm dní, ano sice bez holínek, jak jsme proklamovali dopředu, ale často to bylo spíše na zimní bundu,” vzkazuje ředitel festivalu Jakub Vedral.

Multižánrový festival Živá ulice

Zdroj foto: Facebook Živá ulice

Nejvíce navštívené byly koncerty Lenky Dusilové, Lenny, Plastic People of The Universe nebo Jiřího Schmitzera. To se na náměstí Republiky sešlo tři až čtyři tisíce posluchačů. Oblibě se podle organizátorů těšily i další scény. „Mezi nimi to byl především dětský a rodinný program v Proluce, kde se každý den sešlo téměř pět set dětí, které doslova ´hltaly´ divadlo, čtení pohádek anebo se zvídavě učily při uměleckých dílnách. Každý večer to opravdu žilo i v nedalekém Inspiral Garden, a to pod taktovkou například hip-hopového uskupení Mutanti hledaj východisko nebo funkovo-punkových BT´n´J,“ připomíná Vedral.

Multižánrový festival Živá ulice

Tečkou za letošní Živou ulicí bude jednodenní akce v podobě oblíbeného Festivalu Polévky, který se uskuteční 7. září od 16 hodin na náměstí Republiky.

Zveřejněno: 18. 8. 2014, Kriegerová Eva