Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Živá ulice představí během jediného týdne…

Živá ulice představí během jediného týdne přes 600 umělců

Ilustrační obrázek

Na celý týden promění centrum Plzně multižánrový festival Živá ulice na místo plné hudby, pouličního divadla i programu pro děti. Zavítá sem přes 600 umělců z České republiky i zahraničí. Na sedmi scénách se představí mimo jiné Lenka Dusilová, Lenny, Debbi, Monika Načeva, Never Sol, Bratři Orffovi, Vložte kočku, Houpací koně, The Plastic People of the Universe, nebo Jiří Schmitzer.

Vedle hudebních skupin nejrůznějších stylů přijede celá řada divadelníků a performerů. Poprvé se zde představí například soubor V. O. S. A. Theater, který se věnuje pouličnímu divadlu a novému cirkusu. Do Plzně přiveze pětimetrové akrobatické kolo.

V programu nebudou chybět ani pohádky pro děti nebo denně otevřená pouliční knihovna. Dva dny budou vyhrazeny nezávislé módě a designu. Živá ulice i letos pořádá projekt Mladá krev, který umožňuje začínajícím kapelám zahrát si před stejným publikem jako známí interpreti.

• Informace k programu, který začíná v pondělí 11. srpna, jsou k dispozici na akce.plzen.eu
Zveřejněno: 8. 8. 2014, Pecuch Martin