Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zemřel profesor Jaroslav Slípka

Zemřel profesor Jaroslav Slípka

Profesor Jaroslav Slípka

Ve věku 87 let zemřel profesor Jaroslav Slípka, známý český embryolog a histolog, autor více než dvou set vědeckých publikací. V letech 1962 – 1966 vedl Ústav mikroanatomie v iráckém Bagdádu. Je například spoluautorem knihy s názvem Hlavový problém, která potvrzuje teorii Johana Wolfganga Goetha, že lebka je pokračováním páteře.

„Zásadní podíl profesora Slípky na rozvoji Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, členství v prestižních profesních společnostech, autorství mnoha vědeckých publikací, jeho hostování na mnohých českých a zahraničních univerzitách, dlouhodobě prokazovaná hluboká odbornost i jeho dlouholetá účast v odborném, mezinárodním a úspěšném výzkumu, to vše svědčí o jeho bohatém a naplněném životě. Udělení historické pečetě města Plzně, udělení Ceny města Plzně i to, že se profesor Slípka stal jednou z ikon projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, je jasným projevem, jak si město Plzeň jeho rozsáhlé práce cenilo a cení. Profesor Jaroslav Slípka a jeho odkaz nebude nikdy zapomenut,“ uvedl v kondolenci rodině primátor Martin Baxa.

Zveřejněno: 26. 7. 2013, Mařanová Helena