Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Závislost je letos tématem festivalu Můj…

Závislost je letos tématem festivalu Můj život s …

Zdroj foto: www.mujzivots.czLetošní ročník festivalu o životě s odlišností Můj život s… navazuje na předcházející dva ročníky, jejichž ústředními tématy bylo HIV/AIDS a stáří. Třetím festivalovým námětem je závislost, mediálně „skloňovaná“ především ve vztahu k takzvané látkové závislosti na drogách, alkoholu, jídle, patologickém hráčství, workoholismu nebo nakupování. Závislost je však také fenoménem patřícím k životu, přirozeně lidským, s nímž se potkává v průběhu života každý z nás. Závislost na potravě, kyslíku, vodě, ale také lásce a péči rodičů v dětství je přirozenou potřebou nás všech.

Boření bariér a stereotypů na dané téma bude podpořeno nejen formou odborných aktivit, jako jsou besedy s odborníky, především však prostřednictvím umění. Velký důraz je kladen na spolupráci s mladými lidmi. Studentům středních škol je každoročně určeno divadelní představení, po kterém následuje beseda či workshop na dané téma. Pravidelně se ho účastní nejen studenti gymnázií a průmyslových škol z Plzně, ale i škol z Plzeňského kraje.

Můj život s… se koná od 13. října do 4. listopadu za podpory společnosti Plzeň 2015. „Jsme přesvědčeni, že festival o životě s odlišností do Plzně, Evropského hlavního města kultury, patří. Kultura je z našeho pohledu velmi široké téma, které zahrnuje i sociální cítění a mezilidskou toleranci v jednotlivých oblastech života,“ uvádí programový ředitel Plzně 2015 Jiří Sulženko.

Zveřejněno: 9. 10. 2014, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni