Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zastupitelstvo schválilo úhradu víceprací…

Zastupitelstvo schválilo úhradu víceprací při stavbě nové budovy divadla jen v částce 1,4 miliony korun

Stavba Nového divadla

V listopadu minulého roku schválilo zastupitelstvo uzavření dodatku ke smlouvě se společností HOCHTIEF CZ na úhradu víceprací při stavbě nové budovy divadla v oblasti technologií ve výši 21,54 milionů korun včetně DPH. Návrh na uzavření dodatku ke smlouvě, kdy zhotovitel uplatňuje soubor změnových listů, ve kterých reaguje na jiné než projektové skutečnosti v oblasti zemních prací ve výši 21,6 milionu korun, zastupitelstvo na včerejším jednání neschválilo. Dodatek ke smlouvě bude podepsán pouze na uhrazení více a méně prací ve výši 1,4 milionu korun, které se například dotýkají sanování studní, zjištění nepředpokládaných skrytých vrstev asfaltobetonového krytu parkoviště nebo změny polohy vyústění objektu do řeky Mže z důvodu kolize s cizím odpadním potrubím neevidovaným u správců.

Zveřejněno: 31. 1. 2014, Pecuch Martin