Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zástupci Winterthuru a Plzně diskutovali i o…

Zástupci Winterthuru a Plzně diskutovali i o nakládání s odpady

Zástupci Winterthuru a Plzně diskutovali i o nakládání s odpady

Nakládání s odpady, zkušenosti Plzně s členstvím České republiky v Evropské unii a také systém řízení kvality na úřadě a společenská odpovědnost byly tématy, nad nimiž se v sobotu dopoledne sešli zástupci Plzně s vedením švýcarského Winterthuru. Delegaci nejvyšších představitelů města, s nímž má západočeská metropole uzavřeno již 21 let partnerství, přivítali na radnici primátor Martin Zrzavecký a jeho náměstkyně Eva Herinková.

„Plzeň bylo možné v tomto roce výrazně vnímat, díky projektu Evropské hlavní město kultury na ni byla i u nás zaměřena pozornost, opakovaně jsme o ní četli a slyšeli. Ohromilo nás, jak jste projekt realizovali, a jsme hrdi, že můžeme být vaším sesterským městem,“ řekl prezident Winterthuru Michael Künzle, který byl přítomen slavnostnímu zahájení projektu v lednu 2015.

Podle primátora Martina Zrzaveckého je město dnes na konci projektu, vyhodnocuje jej jako úspěšný. „Čekají nás ale další úkoly s ním spojené, musíme se pokusit zajistit udržitelnost. Jedním z důležitých cílů, které přitom máme, je vzájemná spolupráce. A i díky této návštěvě již plníme cíl, který jsme si dali,“ řekl při uvítání primátor.

Podle Evy Herinkové se dá říci, že vztahy Plzně a Winterthuru před několika lety stagnovaly, potěšující proto jsou nyní například společné workshopy, při nichž zástupci obou měst diskutují o vybraných tématech a vyměňují si zkušenosti. Právě tyto workshopy se uskutečnily v sobotu na plzeňské radnici. „Je to na dobré cestě, věřím, že naše vztahy se budou dál intenzivně rozvíjet,“ uvedla náměstkyně.

Smlouva o partnerství Plzně a Winterthuru byla podepsána v březnu 1994, již v roce 1991 bylo ale podepsáno Prohlášení o společné vůli ke spolupráci.

Text: Eva Barborková

Fotogalerie

Zveřejněno: 7. 11. 2015, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni