Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zástupci proromských organizací ze zemí…

Zástupci proromských organizací ze zemí Visegrádské čtyřky si v Plzni vyměňovali zkušenosti

Zástupci proromských organizací ze zemí Visegrádské čtyřky si v Plzni vyměňovali zkušenosti

Foto: Odbor sociálních služeb MMP

Zástupci proromských organizací ze zemí Visegrádské čtyřky se ve středu 16. dubna sešli na plzeňské radnici, aby si předali zkušenosti, které získávají při práci s romskými dětmi. Odbor sociálních služeb magistrátu, který se intenzivně této problematice věnuje pátým rokem, představil své činnosti a úspěšné projekty, které vedou k podpoře dětí ohrožených sociálním vyloučením. Jedním z projektů, který v Plzni funguje od roku 2012, je projekt materiální pomoci. Spočívá v distribuci školních potřeb dětem z rodin, které jsou ohroženy sociálním vyloučením. „Dětská chudoba je v současnosti jedna z největších společenských hrozeb. Diskriminuje lidskou bytost už od nejútlejšího věku a bez pomoci zvenku nemá dítě šanci tomuto údělu vzdorovat. V naplňování zmíněného projektu spolupracujeme s nestátními neziskovými organizacemi Ponton, Společnost Tady a Teď, Diakonie, Fond ohrožených dětí, Salesiánské středisko mládeže a dalšími, které zajišťují distribuci školních pomůcek cíleně a přímo do konkrétních rodin,“ přiblížila projekt účastníkům setkání Alena Hynková, vedoucí odboru sociálních služeb magistrátu. V roce 2013 získalo školní potřeby, mezi něž patří například batoh, vybavený penál, rýsovací sada, sešit nebo také svačinový box, celkem 159 dětí.

Akce se konala pod záštitou primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy a radního pro sociální věci Jiřího Kuthana.

Zveřejněno: 18. 4. 2014, Pecuch Martin