Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zástupci města navštívili partnerský…

Zástupci města navštívili partnerský Winterthur

Foto: J. Švábková

Předposlední březnový víkend navštívily švýcarské partnerské město Winterthur náměstkyně primátora Eva Herinková a radní pro majetkové záležitosti Helena Matoušová, aby se na pozvání současného prezidenta Michaela Kuenzla zúčastnily oslav 750 let přiznání městských práv. Dvoudenní návštěvy využily rovněž k pracovnímu setkání se zástupci města, při kterém zhodnotili dosavadní dvacetiletou spolupráci obou měst a upřesnili oblasti pro další rozvoj partnerství, mezi nimiž nechybí klimatická politika, obnovitelné zdroje energie, zpracování odpadů nebo kvalita vody a také tradiční oblasti, jako je kultura, sport a školství. Zástupci Winterthuru projevili zájem i o zkušenosti České republiky se členstvím v Evropské unii.

Winterthur

Zveřejněno: 24. 3. 2014, Pecuch Martin