Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zástupci českých turistických informačních…

Zástupci českých turistických informačních center se setkají v Plzni

Na pozadí Morového sloupu je historická radnice a Turistické informační centrum města Plzně

Dvoudenní setkání profesní asociace A.T.I.C. ČR sdružující certifikovaná turistická informační centra z celé České republiky se ve dnech 16. a 17. října uskuteční v Plzni. Sjede se sem rekordní počet delegátů, více než 130. Hlavním smyslem setkání je výměna zkušeností a dobré praxe.

Velký počet účastníků pravděpodobně souvisí se zájmem členů A.T.I.C. o program projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, který představuje značný turistický potenciál. Prezentace společnosti Plzeň 2015 se tak stala jedním z bodů jednání fóra. Součástí dvoudenního programu je také společenský večer v  Měšťanské besedě, kde budou slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže Informační centrum roku 2014.

Možnost prezentovat kolegům z branže Plzeň jako turisticky zajímavé město chce spolupořádající městská organizace Plzeň – TURISMUS maximálně využít. „Snažili jsme se připravit co nejatraktivnější doplňkový program. V návaznosti na Plzeň nelze opomenout pivovar, a tak jsme se vzhledem k současným trendům v oblasti cestovního ruchu rozhodli pro zážitkovou trasu v  Plzeňském Prazdroji. Samozřejmostí je komentovaná prohlídka historického centra doplněná o návštěvu jednoho z Loosových interiérů. Zájemci se mohou vypravit také do Techmanie a dalších turistických cílů,“ popisuje Irena Benešová, vedoucí Turistického informačního centra města Plzně.

Zveřejněno: 15. 10. 2014, Pecuch Martin