Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zářijový Anděl Fest chce zviditelnit…

Zářijový Anděl Fest chce zviditelnit dobrovolnictví

Zviditelnit dobrovolnictví, podpořit místní neziskové organizace nebo péči o veřejný prostor si klade za cíl festival dobrovolnických aktivit Anděl Fest, který letos podruhé na období od 18. do 26. září připravuje společnost Plzeň 2015 ve spolupráci s místními partnery.

Významnou součástí bude mezinárodní konference s názvem Dobrovolnictví v kultuře pořádaná společně s Národním dobrovolnickým centrem Hestia. Zaměří se na sdílení zkušeností neziskových organizací z České republiky i ze zahraničí a na možnosti rozvoje dobrovolnictví v oblasti kultury.

Program festivalu doplní dobročinná dražba obrazů z výstavy Tvář Plzně, ocenění nejaktivnějších dobrovolníků Plzeňského kraje cenami Křesadlo a také trh neziskových organizací zaměřený na propagaci a oslovení nových dobrovolníků.

Anděl Fest je součástí dobrovolnického programu projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, na jehož tvorbě pracuje tým Plzeň 2015 již od svého založení. Snaží se tak přispět k rozvoji dobrovolnictví v kultuře v Plzni a Plzeňském kraji. „Během přípravných let i v roce letošním se do projektu zapojilo v součtu již téměř pět set lidí, kteří se stali dobrovolníky na pár dní nebo měsíců, ale někteří i na několik let,“ řekla Eva Kraftová, koordinátorka Klubu strážných andělů.

Hlavním těžištěm činnosti „andělů“ je výpomoc s přípravou a realizací akcí projektu, péče o hosty a umělce, distribuce tiskovin, psaní reportáží či focení. Například během lednového slavnostního zahájení se jich zapojilo zhruba dvě stě a jen za první polovinu letošního roku mají na dobrovolnickém kontě více než tři tisíce darovaných hodin.

• Veškeré informace o festivalu a možnostech zapojení jsou k dispozici na www.andeleplzen.cz
Zveřejněno: 27. 8. 2015, Kriegerová Eva