Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Západočeská univerzita se stala partnerem…

Západočeská univerzita se stala partnerem univerzity v belgickém Monsu

Zdroj foto: ZČU

Dvě budoucí evropská hlavní města kultury, dvě univerzity. Tato skutečnost stála na počátku úsilí o smluvní zakotvení spolupráce mezi Západočeskou univerzitou v Plzni a univerzitou v belgickém Monsu. Rámcovou smlouvu o partnerství podepsali minulý týden v Belgii prorektor ZČU pro rozvoj a vnější vztahy Josef Basl a rektor univerzity v Monsu Calogero Conti.

Rámcová smlouva má posílit vazby mezi oběma regiony a nastartovat dlouhodobější spolupráci. „Těšíme se na společné aktivity, které naše dvě města sblíží a umožní nám ještě intenzivněji prožít jedinečný rok 2015, kdy budeme společně v centru pozornosti evropské kultury,“ uvedla rektorka ZČU Ilona Mauritzová.

Univerzity budou spolupracovat například formou vzájemných výměnných pobytů studentů a učitelů či pořádáním společných konferencí, seminářů a výstav, na kterých budou studenti a pedagogové obou univerzit prezentovat svoje odborné práce.

Zveřejněno: 19. 6. 2014, Pecuch Martin