Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Zákaz vstupu do parků a sadů!

Zákaz vstupu do parků a sadů!

Ilustrační fotografie

Foto: Správa veřejného statku města Plzně

S ohledem na bezpečnost občanů zakazuje Správa veřejného statku města Plzně vstup do lokalit zeleně na území města Plzně včetně parků a sadů. Hrozí riziko vyvracení stromů z důvodu podmáčené půdy. Extrémní situace je v Papírenském parku, který byl pro veřejnost dočasně uzavřen.

Nebezpečí pádu stromů potrvá zhruba tři týdny, pokud bude příznivé počasí. Návrat dešťových srážek může situaci ale ještě zhoršit.

Zákaz vstupu má co nejdůrazněji upozornit občany na vážnost současného stavu. Správa veřejného statku jej vydala po posouzení všech důsledků. Vývraty stromů nelze vzhledem k extrémně nasycené a změklé půdě vodou nijak předpovídat, jen ve středu 5. června evidovala tři vyvrácené nebo zlomené stromy na Homolce. Lokality jsou postupně kontrolovány, ale zabránit pádům stromů nelze.

(info z 5.6.2013, 10:00 hod.)

Zveřejněno: 5. 6. 2013, Pecuch Martin