Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Žáci ze ZŠ Martina Luthera navštívili radnici

Žáci ze ZŠ Martina Luthera navštívili radnici

Fotografie: O. Urbánek

Žáci ze čtvrtých tříd Základní školy Martina Luthera v Plzni navštívili v pátek 19. května 2017 již podruhé radnici. Průvodce jim opět dělal ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas. Děti si prohlédly mázhauz, Sněmovní sál, Sál Luďka Pika, Obřadní síň i Petákův sál a Wankův salonek.

Náměstek dětem vysvětlil, že je budova radnice chráněnou kulturní památkou České republiky a sídlí v ní vedení města. V Sálu Luďka Pika, který je nově pojmenován po významném starostovi města Plzně z let 1919 - 1938, se žáci dozvěděli základní informace o historii města a o některých z předešlých primátorů. Dozvěděli se, že ve Sněmovním sálu zasedá zastupitelstvo města, v Obřadní síni se konají svatby a vítání občánků, nechyběla informace o tom, že Petákův sál je pojmenován po jednom z nejdéle sloužících primátorů města Plzně a Wankův salonek má jméno po prvním plzeňském purkmistrovi.

Návštěvníci se zastavili i u pomníku darovaného americkou armádou městu Plzni k ukončení II. světové války. Na závěr hodinové prohlídky obdrželi žáci malé dárky.

Zveřejněno: 19. 5. 2017, Pecuch Martin