Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Žáci představili návrhy popelnic

Žáci představili návrhy popelnic

Fotografie z předávání cen na plzeňské radnici (zdroj foto: Odbor životního prostředí MMP)

Nejlepší díla ekologicko-výtvarné soutěže Moje popelnice jsou od 5. ledna k vidění v prvním patře plzeňské radnice. Cílem bylo vytvořit originální myšlenku související s životním prostředím či ekologií. Žáci představovali popelnici budoucnosti nebo vymýšleli zcela nový vzhled této nádoby, její barevné provedení a podobně. Do soutěže se přihlásilo celkem 22 základních škol z Plzně, jejichž žáci poslali téměř čtyři sta výtvarných prací a sto prostorových děl. Nejlepší z nich byly oceněny, odměnou pro každého účastníka byla také sada ekotašek na třídění odpadu. Soutěž uspořádal Odbor životního prostředí Magistrátu města Plzně, který působí na poli ekologické výchovy dětí a pravidelně organizuje akce zaměřené na výchovu žáků mateřských a základních škol. Záštitu projektu poskytl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík.

Ceny dětem předali ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně Petr Triner a vedoucí zmíněného odboru Dagmar Svobodová Kaiferová. „Bylo velice náročné vybrat v každé kategorii jen tři nejlepší práce, proto bylo rozdáno ještě několik speciálních cen,“ uvedla Dagmar Svobodová Kaiferová.

Ocenění si na radnici převzali:

I. věková kategorie (1. stupeň ZŠ)

1. místo Lucie Kašová (21. ZŠ)
2. místo Daniel Pirner (14. ZŠ)
3. místo Julie Vlnová (22. ZŠ)

II. věková kategorie (2. stupeň ZŠ)

1. místo Markéta Hrabáková (15. ZŠ)
2. místo Kryštof Fojtíček (34. ZŠ)
3. místo Eliška Štěrbová (1. ZŠ)

Prostorová díla

1. místo Kamil Kolář (14. ZŠ)
2. místo Tereza Pešíková (34. ZŠ)
3. místo Agáta Netrvalová (14. ZŠ)

Zvláštní cenu udělil člen hodnotící komise Petr Marovič, vedoucí odboru památkové péče magistrátu. Za prostorový výtvor si ji odnesli František Prokop a Dinh Hien Pham z 28. základní školy. Zvláštní cenu dostal i návrh popelnice Karla Rady z 15. základní školy. Za nápaditá díla byly oceněny i kolektivy dětí Základní školy speciální Plzeň, Skupova 15 a alokovaného pracoviště Rabštejnská 29.

Výstavu žáků je možné zhlédnout v 1. patře radnice každý pracovní den až do 31. ledna 2016, poté se práce přemístí do 2. patra magistrátní budovy v Kopeckého sadech, ve které sídlí odbor životního prostředí.

Zveřejněno: 6. 1. 2016, Pecuch Martin