Úvod O městě Aktuality Aktuality z města World Trade Center v Bombaji chce…

World Trade Center v Bombaji chce spolupracovat s plzeňskou pobočkou

World Trade Center v Bombaji chce spolupracovat s plzeňskou pobočkou

S návrhem uzavřít memorandum o spolupráci přijeli do Plzně zástupci World Trade Center Bombaj. Na radnici se setkali s ekonomickým náměstkem primátora Martinem Zrzaveckým. Pokud městská správa schválí podepsání memoranda mezi oběma pobočkami, tedy plzeňskou a indickou, budou mít zdejší firmy snazší přístup na indický trh. „Chceme se vrátit ke spolupráci se zeměmi, které znají české kvalitní produkty,“ uvedl náměstek při setkání.

Součinnost v oblastech obchodu, inovace a rozvoje by také mohla být rozšířena o výměnné studijní pobyty, nabídku kvalitních IT pracovníků, spolupráci v oblasti jaderné energetiky či kultury. Návrh znění memoranda předal náměstkovi Zrzaveckému viceprezident bombajského světového obchodního centra Sharad Upasani.

World Trade Center v Bombaji chce spolupracovat s plzeňskou pobočkou

World Trade Center Pilsen je první a jedinou pobočkou Světového obchodního centra v České republice, která byla otevřena před dvěma lety. Plzeň by tak mohla využít znalostí a zkušeností pobočky v Bombaji založené již v roce 1970 a fungující na bázi neziskového profitu. „Setkání se zástupci pobočky v Bombaji bylo inspirující. Pro naše aktivity je důležité získávat informace, zvláště od zkušenějších obchodních center, která mají zájem o spolupráci,“ sdělila Irena Vostracká, ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně, jenž má projekt WTC Pilsen v kompetenci.

• Další informace o projektu World Trade Center Pilsen najdete na www.wtcpilsen.cz

Zveřejněno: 2. 5. 2014, Pecuch Martin