Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Web Adolf Loos Plzeň je podle ankety Zlatý…

Web Adolf Loos Plzeň je podle ankety Zlatý středník třetí nejlepší v Česku

Web Adolf Loos Plzeň je podle ankety Zlatý středník třetí nejlepší v ČeskuWebové stránky www.adolfloosplzen.cz, které slouží pro online prezentaci prohlídkových tras po Loosových interiérech v Plzni, získaly ocenění Zlatý středník. Obstály tak ve velké konkurenci kvalitních a finančně nákladných webových projektů v renomované profesní soutěži, jež hodnotí různé typy firemních médií. Web se umístil na třetím místě v kategorii Nejlepší webové stránky, aplikace či profil na sociálních sítích. O vítězi rozhodla porota složená z profesionálů v oboru komunikace, hodnotila jak celkovou úroveň média, tak jeho obsahovou i grafickou podobu.

„Při tvorbě webu Adolf Loos Plzeň jsme se rozhodli jít v Loosových stopách tak trochu proti proudu a zvolili jsme netradiční koncept s originálními prvky. Velice si vážíme tohoto ocenění, především z toho důvodu, že jsme obstáli i v konkurenci renomovaných reklamních agentur. Velký dík patří autorovi grafického návrhu Janu Dienstbierovi a Správě informačních technologií města Plzně za technickou podporu,“ uvedla Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň – TURISMUS. První místo v letošním ročníku ankety Zlatý středník získala agentura CzechTourism s webem Lovci zážitků, na druhém místě se umístilo Vysoké učení technické v Brně.

Městská organizace Plzeň – TURISMUS, která provozuje Loosovy interiéry v Plzni, zcela výjimečně zpřístupní Loosův interiér na Klatovské 19 v sobotu 7. května. Byt navržený uznávaným architektem pro továrníka Huga Semlera se otevře veřejnosti v rámci programu Slavností svobody Plzeň 2016. Komentované prohlídky začínají v 10 hodin, poslední se uskuteční od 17:30 hodin. Jde o velmi cenný interiér s mramorovým a dřevěným obkladem, který dosud nebyl rekonstruován a občanům je běžně nepřístupný. Do dnešních dnů se dochovalo jádro interiéru s jídelnou, salonem a hudebním salonkem. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné si vstupenky zakoupit předem, v turistickém infomačním centru vedle radnice nebo online prostřednictvím webu www.adolfloosplzen.cz.

Zveřejněno: 2. 5. 2016, Pecuch Martin