Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Waldorfská základní škola Dobromysl je první…

Waldorfská základní škola Dobromysl je první alternativní škola v Plzeňském kraji

Waldorfská základní škola Dobromysl je první alternativní škola v Plzeňském kraji

První škola v Plzeňském kraji s waldorfským výukovým systémem byla dnes slavnostně otevřena v Plzni. Waldorfská základní škola Dobromysl se nachází v bývalé školní budově v Husově ulici, kterou získala od města do výpůjčky.

„Za několik málo dní tady ve třídách budou sedět spokojené a natěšené děti, tak ať se vaší škole daří. A vám rodičům děkuji za to, že jste se rozhodli vychovávat a vzdělávat své děti touto cestou, protože z nich určitě budou slušní, zodpovědní a vážení občané našeho města,“ popřál primátor Martin Baxa nově otevřené škole.

Ta zahájí svůj provoz 1. září jen díky intenzívní práci a podpoře rodičů. Školní třídy i družina jsou připraveny pro své žáky, opravy však ještě pokračují. Nejviditelnějším projektem je okopávání fasády budovy ve vnitrobloku s názvem „Kopni si do školy“, který byl finančně podpořen díky platformě Everfund.

Třídy s waldorfskou pedagogikou zahájily svoji činnost ve školním roce 2010/2011 na 15. základní škole v Plzni. Po pěti letech se rodiče sdružení v „Iniciativě W“ rozhodli, že je čas na zřízení samostatné základní školy, aby jejich děti mohly ve výuce podle uvedeného programu pokračovat i na 2. stupni základní školy.

Waldorfská škola vychází z pedagogických zásad formulovaných rakouským filosofem, esoterikem a sociálním myslitelem Rudolfem Steinerem. Je organizována jako svobodná škola, která podporuje individuální nadání a kreativitu a snaží se zajistit všestranný rozvoj dítěte.

Zveřejněno: 28. 8. 2014, Pecuch Martin