Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Vzpomínkový akt na náměstí Míru uctil oběti…

Vzpomínkový akt na náměstí Míru uctil oběti druhé světové války

Pietní akt na náměstí Míru

Foto: Z. Kubalová

„Každá válka je strašná, ovšem ty dvě poslední, světové, byly nejstrašnější v lidských dějinách. Nikdy ve své historii nepoznalo lidstvo tak ničivé konflikty, jako byly tyto. Čas neúprosně běží a čím dál tím víc nás vzdaluje od těchto neblahých událostí a zároveň je i milosrdný, protože postupně ztišuje všechny bolesti, které tyto války přinesly. Ale i když tato bolest mizí, i když přibývá těch, kteří bezprostředně neprožili válečná běsnění, neznamená to, že bychom měli zapomínat. Po celé naší republice, ale i po celé Evropě jsou rozesety památníky, pomníky, pamětní desky, které stále připomínají oběti válek, ale i hrdinství všech, kteří bojovali za svobodu. Snad nikde na světě jich není tolik, jako v Evropě a právě v těchto dnech si u nich společně připomínáme výročí konce 2. světové války, která byla ještě ničivější než ta první. Nezapomněli jsme a nezapomeneme,“ zaznělo v proslovu primátora Martina Baxy u památníku obětem druhé světové války a padlým československým a spojeneckým letcům na náměstí Míru při nedělním vzpomínkovém setkání.

Pietní akt na náměstí Míru

Zveřejněno: 5. 5. 2013, Pecuch Martin