Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výtěžek z představení Čtyři dohody podpořil…

Výtěžek z představení Čtyři dohody podpořil činnost Hospice sv. Lazara

Hospic sv. Lazara v Plzni získal dar ve výši téměř 130 tisíc korun. Výtěžek z představení Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem, které mělo benefiční charakter, věnovali na paliativní péči nevyléčitelně nemocných účinkující a také provozovatel Měšťanské besedy, kde se představení konalo, společnost Dominik centrum.
„Máme velikou radost, že se Čtyři dohody po několika letech odehrály právě v Měšťanské besedě a že jsme poskytnutím prostor za nákladovou cenu mohli zároveň podpořit tak potřebnou a dobrou věc,“ uvedl Ivan Jáchim, ředitel Dominik centra.
Hospic sv. Lazara je nestátní neziskové zařízení.  Poskytuje komplexní a na kvalitu života zaměřenou péči nemocným, kteří trpí nevyléčitelnou, převážně onkologickou chorobou v jejím pokročilém nebo terminálním stadiu. Paliativní medicína zahrnuje péči lékařskou, ošetřovatelskou, sociální i duchovní. „Pobyt v Hospici sv. Lazara není jen o lékařských vizitách a ošetřovatelské péči. Snažíme se pacientům naplnit dny životem. V rámci možností oslavujeme významná životní jubilea pacientů, malujeme, zpíváme, a pokud to počasí dovolí, vyrážíme s pacienty i mimo hospic. Všechny aktivity jsme schopni realizovat i díky stálé podpoře obětavých dobrovolníků,“ vysvětlil Jakub Forejt, ředitel hospice.

Ilustrační foto Hospic sv. Lazara

Zveřejněno: 7. 4. 2014, Kubalová Zdeňka