Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výstava Voda věčně živá se představuje ve…

Výstava Voda věčně živá se představuje ve Weidenu

Vernisáže výstavy se zúčastnila náměstkyně Eva Herinková

Foto: Eva Hubatová

Výstava Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti s názvem Voda věčně živá byla zahájena v neděli 3. března ve Weidenu v rámci 22. ročníku Bavorsko-českých kulturních dnů. Putovní výstava, která měla návštěvnický úspěch v prostorách Českého rozhlasu v Plzni, reprezentuje 56 děl třiceti pěti umělců. „Jedná se o mimořádný projekt na téma voda, která umělce inspiruje od pradávna. Zpracování je mnohotvárné. Od realistických pohledů až po abstraktní projevy,“ přibližuje výstavu Eva Hubatová z Unie výtvarných umělců.

„Věřím, že výstava stejně jako v Plzni nadchne kulturní veřejnost i zde ve Weidenu,“ uvedla při vernisáži Eva Herinková, náměstkyně primátora.

Plzeňští umělci se ve Weidenu prezentují již šestým rokem. Spolupráce s německou stranou je založena na principu reciprocity, proto se s díly německých umělců mohou čeští zájemci setkat na samostatných nebo společných výstavách v Plzni. Zanedlouho (13. 3. 2013) bude v Galerii Jiřího Trnky zahájena výstava soch a litografií. Jedná se o doprovodnou akci k Bavorsko-českým kulturním dnům.

Zveřejněno: 4. 3. 2013, Mařanová Helena