Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výstava provází 25 lety působení salesiánů v…

Výstava provází 25 lety působení salesiánů v Plzni

Výstava provází 25 lety působení salesiánů v Plzni

Výstava mapující 25 let působení salesiánů v Plzni byla dnes slavnostně zahájena v mázhauzu radnice. Expozice návštěvníka provede historií salesiánského hnutí od prvního impulsu při založení střediska v prosinci 1989 přes převedení domu z majetku města v červenci 1990 po současné aktivity centra. Kromě primátora Martina Zrzaveckého a jeho náměstka Petra Náhlíka se vernisáže zúčastnil také generální vikář Plzeňské diecéze Mons. Josef Žák. „Jsem rád, že tady s vámi mohu být a společně vám popřát mnoho dalších let. Také mě těší, že s námi společně vytváříte sociální síť, pomáháte dětem, mládeži a rodinám takovým způsobem, který se dá jen těžko ohodnotit,“ uvedl primátor.

Výstava provází 25 lety působení salesiánů v Plzni

Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže je nestátní nezisková organizace nabízející aktivity pro smysluplné využití volného času dětí a mladých a sociální služby zaměřené na podporu mládeže a rodin s dětmi. Zařízení vytváří otevřené, bezpečné a finančně dostupné prostředí.

Ve své práci se zaměstnanci střediska řídí preventivním systémem sv. Jana Boska, zakladatele salesiánů, založeném na rozumu, náboženství a laskavosti. Salesiáni Dona Boska jsou řeholním společenstvím katolické církve působícím v Plzni od roku 1990. Patrony lobezské farnosti se stali sv. Prokop se sv. Martinem.

Výstava bude v mázhauzu radnice k vidění do 27. února 2015.

Zveřejněno: 16. 2. 2015, Pecuch Martin