Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výstava připomíná oblíbené loutkové divadlo…

Výstava připomíná oblíbené loutkové divadlo V Boudě

Divadlo V Boudě, které dobře znají celé generace plzeňských dětí, představuje výstava v Muzeu loutek. Historie oblíbeného loutkového divadla v úspěšných i nelehkých dobách je zde zdokumentována prostřednictvím archivních fotografií. Součástí výstavy jsou také vzácné historické loutky, původní malované pozadí jeviště i dvě divadelní scény. Návštěvníci se seznámí s počátky divadla V Boudě, u nichž stáli Sokolové na Borech, a s jeho první scénou v prostorách dnešního Divadla pod lampou. Soubor pak působil v pavilonu na hřišti strojní průmyslovky na Borech a po druhé světové válce v dřevěné boudě naproti takzvanému Svazáčku. Původně se jednalo o provizorium. Loutkové divadlo zde hrálo až do roku 1988, kdy se přestěhovalo do domu kultury. Nyní sídlí v budově Knihovny města Plzně v Macháčkově ulici ve Skvrňanech. Výstava nazvaná Divadlo V Boudě 1928 – 2013 aneb Cesta Boudy Plzní potrvá už jen do 31. října.

Ilustrační fotografie

Zdroj foto: www.vboude.com