Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výstava představuje návrhy na podobu…

Výstava představuje návrhy na podobu Umělecké ceny města Plzně

Absolvent bakalářského studia na Ústavu umění a designu Štěpán Jirka

Foto: Z. Kubalová

Umělecká cena města PlzněAbsolvent bakalářského studia na Ústavu umění a designu Štěpán Jirka převzal ve středu 15. května z rukou primátora Martina Baxy diplom a šek v hodnotě 20 tisíc korun za 1. místo v soutěži o vzhled Umělecké ceny města Plzně. Vedle něj bylo na vernisáži výstavy všech návrhů v prostorách Ústavu umění a designu oceněno dalších sedm soutěžících. Celkem se jich do soutěže přihlásilo čtyřicet, většina z nich právě z Ústavu umění a designu. „Městu děkujeme za důvěru, kterou nám dalo, a studentům děkuji za jejich nápady,“ prohlásil při vernisáži ředitel Josef Mištera.

„Chtěl jsem, aby cena připomínala Plzeň, aby tam bylo symbolů několik. Katedrála, ve zkratce znak a také symbol čtyř řek, které jsou pro město typické. Každý si v ní může najít něco jiného, záleží na fantazii,“ uvedl vítězný Štěpán Jirka, který pokračuje na ústavu ve studiu oboru design.

Výstava potrvá do 31. května 2013.

Uměleckou cenu udělí město Plzeň letos poprvé. Slavnostní večer se uskuteční v pátek 8. listopadu 2013 v Měšťanské besedě.

Výsledky soutěže:

1. místo: Štěpán Jirka
2. místo: Filip Mirbauer
3. místo: Mária Kobelová,
Dále odborná porota udělila čestné uznání Janu Šáchovi a Aleši Kubalíkovi.

Speciální ocenění:

Cena náměstkyně primátora města Plzně Evy Herinkové – soutěžní návrh Jiřího Krejčiříka
Cena ředitele UUD ZČU v Plzni Josefa Mištery – soutěžní návrh Aksany Rahalskayi
Cena Odboru kultury MMP – soutěžní návrh Jaroslavy Klimentové