Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výstava na radnici připomene osobnost a…

Výstava na radnici připomene osobnost a tvorbu Adolfa Loose

Interiér Adolfa Loose v Plzni

Ilustrační foto: interiér Adolfa Loose v Plzni Husově ulici

Plzeň jako Evropské hlavní město kultury v roce 2015 připomene novou výstavou v mázhauzu radnice na náměstí Republiky osobnost a tvorbu architekta Adolfa Loose. Upozorní tak veřejnost na plzeňské Loosovy interiéry, z nichž některé jsou již po rekonstrukci a zájemcům přístupné. Interiéry budou prezentovány souborem fotografií, jež byly součástí větší výstavy s názvem Adolf Loos – Učit se bydlet. Tato výstava vznikla ve spolupráci Rakouského kulturního fóra v Praze a Muzea hlavního města Prahy u příležitosti 80. výročí úmrtí Adolfa Loose v roce 2013. Plzeňská expozice nazvaná Adolf Loos – Interiéry bude k vidění denně od 8 do 18 hodin, a to od 5. září do 8. října.

Vedle architektonického odkazu Adolfa Loose budou na příkladech z Plzně, Prahy či Brna představeny loosovské „programy obytného prostoru“, které demonstrují jeho umělecké zacházení s prostorem, materiálem, vybavením či světlem, jež je dodnes aktuální a inspirující.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 4. 9. 2015, Pecuch Martin