Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výstava klientů terapeutických dílen Motýl…

Výstava klientů terapeutických dílen Motýl je k vidění na plzeňské radnici

Zahájení výstavy (foto: A. Jarošová)

Zahájení výstavy (fotografie: A. Jarošová)

Až do konce června je v druhém patře plzeňské radnice k vidění výstava výtvarných děl klientů terapeutických dílen Motýl z.ú, s názvem Svět kolem nás. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout nejen obrázky, ale i různé ozdoby či vyrobené hračky.

Zahájení výstavy (foto: A. Jarošová)

„Již dva roky zaštiťuji spolek Motýl. Před Vánoci si vybírám z mnoha obrázků, kteří pro mě nakreslí klienti dílen, následně si jeden z nich vyberu a použiji na své vánoční přání. Ani letošní rok nebude výjimkou. Jsem rád, že mohu zahájit tuto výstavu výtvarných děl, pro kterou jsem si vyžádal čas až do konce června, aby si jí občané, kteří navštíví naší radnici, mohli prohlédnout,“ zahájil vernisáž ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas. Slavnostní zahájení doplnilo hudební vystoupení klientů Motýla.

Zahájení výstavy (foto: A. Jarošová)

Posláním dílen, které působí v Plzni již od roku 2007, je podpora osob s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením ve věku od 16 do 64 let, kteří nemohou kvůli svému handicapu pracovat na běžném nebo chráněném pracovišti.

Text: Adriana Jarošová

Zveřejněno: 11. 4. 2017, Pecuch Martin