Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výsledky kampaně Do práce na kole vyhlásí…

Výsledky kampaně Do práce na kole vyhlásí při cykloparty v Depo2015

Ilustrační foto

Plzeň se v květnu zapojila do celorepublikové kampaně Do práce na kole, v západočeské metropoli se jí zúčastnilo 515 soutěžících ze 142 firem a institucí. Dvou až pětičlenné týmy soutěžily celý květen v dojíždění do práce na kole, mohly také běhat nebo chodit pěšky. Soutěžilo se v pravidelnosti, výkonnosti a kreativitě, firmy mohly získat titul Cyklozaměstnavatel roku. Plzeňané zapojení do projektu dohromady uskutečnili 15 063 jízd, při nichž najezdili, uběhli a ušli 95 703 „bezemisních“ kilometrů, čímž ušetřili asi 12 tun oxidu uhličitého. Výsledky soutěže budou vyhlášeny při závěrečné cykloparty dnes (14. června) od 18 hodin v DEPO2015, akce je určena všem příznivcům cyklistiky, vstup na ni je zdarma.

Ilustrační foto

Program v kreativní zóně začne od 17 hodin, kdy bude lidem k dispozici veřejná cyklodílna, ve které si mohou seřídit či opravit své bicykly. Hlavní program odstartuje o hodinu později vyhlášením výsledků v jednotlivých kategoriích, připravena je živá hudba v podání uskupení Cold Meat Party, Mařenka & Chi, se svou show vystoupí Varieté Sociale z Ledovce a Break-Out Parkour Bezdružice. Od 20 hodin lidé uvidí jedinečné představení v rámci festivalu Tanec Praha - Still House / Dan Canham: Of Riders & Running Horses.

Cílem kampaně Do práce na kole bylo odlehčit obcím přetíženým automobilovou dopravou a přivést co nejvíce lidí k šetrnějším způsobům přepravy. Podle organizátorů mnoho Plzeňanů zapojených do projektu chce v dojíždění na kole do zaměstnání pokračovat. Plzeňskou kampaň organizovala iniciativa Plzeň na kole a Klub cestovatelů Plzeň za podpory Nadačního fondu Zelený poklad. Záštitu nad kampaní převzal náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Petr Náhlík.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 14. 6. 2016, Pecuch Martin