Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Vyřízení úředních dokladů v neúřední dny je…

Vyřízení úředních dokladů v neúřední dny je rychlejší než v pondělí a ve středu

S prázdninovými měsíci se na oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů Magistrátu města Plzně výrazně zvýšil počet občanů, kteří žádají o občanské a cestovní doklady. Standardně nejvytíženějšími jsou úřední dny, tedy pondělí a středy. V úterý, ve čtvrtek a v pátek bývají čekací lhůty oproti úředním dnům podstatně kratší, přepážky jednotlivých pracovišť jsou méně využívány a návštěva úřadu právě v tyto dny je jednou z možností, jak předejít dlouhému čekání ve frontách bez objednání.

náměstí Republiky 16 (OP, pasy)

Budova úřadu na náměstí Republiky 16 (obč. průkazy, pasy)

K rychlejšímu odbavení občanů slouží také systém online rezervace na určitý den a čas. Je dostupný na webové adrese www.uradbezcekani.cz, kde se lze objednat za účelem vyřízení občanského průkazu a cestovního dokladu, na Czech POINT a ověřování. Vyřízení těchto agend probíhá v budově na náměstí Republiky 16, dále na evidenci řidičů a evidenci vozidel (Koterovská 162), v případě Živnostenského úřadu v Tylově 36 a přes daný rezervační systém se mohou lidé objednat i do zákaznického centra Plzeňských městských dopravních podniků na Denisovo nábřeží 12. Jednotlivé úřední hodiny agend jsou na webu města Plzně v sekci „Úřad – Vyřiďte si na úřadě“. Webová adresa umožňuje také sledovat aktuální stav služeb na přepážkách včetně jejich zatížení v průběhu dne, a podle dané situace mohou lidé využít služeb jednotlivých agend.

Další službou, kterou nabízí oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů pro občany města, je možnost nechat si zaslat SMS zprávu s informací, že doklad je připraven k výdeji v dřívějším termínu, než za zákonem stanovených 30 dní. „Tato možnost zaslání SMS zprávy se u našich klientů těší značné oblibě. V prvním pololetí roku 2016 došlo k navýšení počtu takovýchto SMS zpráv zhruba na trojnásobek stavu prvního pololetí roku 2015,“ uvedl ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně Petr Triner.

Zveřejněno: 21. 7. 2016, Pecuch Martin