Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Výměna Plzeňské karty začne příští rok v…

Výměna Plzeňské karty začne příští rok v únoru

Ilustrační obrázekPlzeňské městské dopravní podniky připravují výměnu Plzeňské karty. Zahájena bude 2. února 2015 a potrvá několik let. „Řízená výměna se týká držitelů, kteří mají kartu bez uvedeného data platnosti. Jedná se tedy o všechny karty vydané do května roku 2011,“ upřesňuje mluvčí dopravních podniků Kateřina Fránová.

Každá karta má své číslo, podle kterého jsou nastaveny časové úseky, v nichž budou držitelé vyzváni k výměně. Na jednu číselnou řadu vyčlenily dopravní podniky dva měsíce. „Pokud se držitel nedostaví v uvedený termín, karta mu bude zablokována,“ upozorňuje mluvčí. Nová karta se vydává na pět let.

Žádost o výměnu Plzeňské karty bude možné podat v obou zákaznických centrech dopravních podniků, tedy na Denisově nábřeží 12 a na Klatovské 12, kde budou vyhrazeny speciální přepážky.

K žádosti o duplikát Plzeňské karty bude nutné přiložit aktuální fotografii, prokázat se občanským průkazem nebo cestovním pasem a zaplatit 170 korun. U dětí do 15 let musí žádost podat zákonný zástupce, který má dítě zapsané v občanském průkazu nebo předloží rodný list dítěte. Novou kartu získá klient do 20 kalendářních dnů.

Výměna karet je nezbytně nutná vzhledem k přechodu na systém Desfire, který zajišťuje vyšší bezpečnost použití čipových karet pro držitele a zároveň zvyšuje bezpečnost systému proti zneužití. Navíc umožňuje propojení s jinými systémy, například s kartami Českých drah, a poskytuje další rozvoj funkcionalit.

Počet karet určených k výměně je 198 tisíc, z čehož je 113 tisíc karet aktivně využíváno v dopravě.

Zveřejněno: 19. 11. 2014, Pecuch Martin