Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Vítězem soutěže Malý záchranář jsou děti ze…

Vítězem soutěže Malý záchranář jsou děti ze školy v Boru

Vítězem soutěže Malý záchranář jsou děti ze školy v Boru

Zdroj fotografií: Odbor krizového řízení MMP

Pátý ročník krajské soutěže Malý záchranář hostila 7. základní a mateřská škola v Plzni v úterý 10. června. Areál školy poskytl zázemí pro klání dvaceti čtyřčlenných družstev složených z žáků 4. a 5. tříd základních škol Plzeňského kraje. Soutěžilo se ve znalostech a praktických dovednostech zaměřených na ochranu člověka při mimořádných událostech, například, jak využívat linek tísňového volání, v poskytování první pomoci, v požární prevenci, v dopravní bezpečnosti nebo jak se chovat při mimořádných událostech. Vítězem se stalo družstvo Základní školy Bor, druhé místo obsadili žáci z Tymákova a na třetím místě skončili soutěžící z plzeňské 14. základní školy.

Po celý den si účastníci mohli prohlédnout vystavenou techniku a vybavení záchranných složek.

Soutěž každoročně pořádá Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje ve spolupráci s městem Plzeň, které bylo zastoupeno radním pro bezpečnost Robertem Houdkem a vedoucím odboru krizového řízení magistrátu Petrem Liškou.

Zveřejněno: 11. 6. 2014, Pecuch Martin