Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Viktoria postoupila ze základní skupiny Ligy…

Viktoria postoupila ze základní skupiny Ligy mistrů do Evropské ligy

David Limberský

Pavel Vrba by si jen těžko mohl naplánovat lepší rozlučku s Viktorií Plzeň. „Je to neuvěřitelný pocit a málokterý scénárista by takhle dobrý příběh napsal. Myslím si, že to, co jsme dokázali, si plně uvědomíme až po konci kariéry, protože to, co se děje poslední čtyři roky, je jedním slovem pohádka,“ uvedl plzeňský obránce David Limberský.

Hráči Viktorie ovšem museli obracet nepříznivý vývoj utkání a při stavu 0:1 byli nuceni vstřelit dvě branky. „Nebyl to dobrý pocit, ale nehodili jsme flintu do žita. Hráli jsme pak hodně riskantně a za to nás mohl soupeř ztrestat. Navíc CSKA obdrželo červenou kartu a my se stále tlačili dopředu. Hráli jsme vabank a nakonec jsme zápas otočili v poslední minutě,“ popsal David Limberský.

Ruský celek na konci dohrával pouze o osmi hráčích v poli, když červené karty viděli Dzagoev a Wernbloom. „Kdyby hráli v jedenácti, měli bychom naši úlohu podstatně těžší. Především to první vyloučení nám hodně pomohlo. Přišlo v době, kdy jsme prohrávali a zdravě nás nakoplo,“ doplnil plzeňský obránce dění na hřišti.

Zdroj: www.fcviktoria.cz

Zveřejněno: 11. 12. 2013, Mařanová Helena