Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Veteráni a Plzeňané uctili památku padlých…

Veteráni a Plzeňané uctili památku padlých vojáků

Veteráni a Plzeňané uctili památku padlých vojáků

Památku padlých amerických vojáků 2. pěší a 16. obrněné divize a současně také památku příslušníků československých vojenských pozemních jednotek bojujících na západní frontě za 2. světové války uctili dnes dopoledne Plzeňané. Vzpomínkových aktů v Husově ulici a na Chodském náměstí se už tradičně zúčastnili zástupci města, stejně tak i veteráni, kteří na jaře 1945 osvobozovali západní Čechy a Plzeň. „Chtěl bych, abychom tento památník věnovali mladým lidem, kteří si dnes přišli připomenout vojáky 16. divize,“ uvedl americký veterán George Thompson. Devadesátiletý příslušník 16. obrněné divize, jenž do Plzně přijel poprvé od války v roce 1991, je přesvědčen, že „svoboda není zadarmo, ale je pro statečné“.

Zveřejněno: 3. 5. 2015, Pecuch Martin