Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Venkovské EXPO odhalí skrytá bohatství…

Venkovské EXPO odhalí skrytá bohatství regionů

Plakát na venkovské EXPO

Zajímavostmi z venkovských regionů Plzeňského kraje se zaplní ve dnech 19. a 20. dubna 2013 areál bývalého pivovaru Světovar. Místní akční skupiny kraje ve spolupráci se společností Plzeň 2015 připravují neobvyklou akci s názvem Venkovské EXPO. Zájemci se budou moci projít po živé mapě, ochutnat místní speciality i zhlédnout řadu kulturních vystoupení. Akce nabídne tipy na výlet za poznáním a kulturou na místa, která běžným návštěvníkům zůstávají často skrytá. Prostor bude rovněž věnován představení regionálního rozměru projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.

„Stejně jako se jednotlivé země chlubí svou historií a dovednostmi svých obyvatel na světových výstavách EXPO i my bychom chtěli ukázat nejen Plzni, ale celé Evropě, že náš venkov má co nabídnout. Je tu plno hodnotných památek, žijí tady zruční řemeslníci i sedláci, kteří vyrábějí výborné regionální potraviny podle tradičních receptů,“ sděluje koordinátor projektu Jan Florian.

V rámci bude mít na nádvoří bývalého pivovaru premiéru speciálně pro Plzeň napsaná loutková hra VIKOTRKA NA ŘÍPU aneb O cestě Pilaře Václava z Převýšova až na samý vrchol. Režie se ujal Radek Beran, který mimo jiné spolupracuje s divadlem Buchty a loutky.

Venkovské EXPO doplní bohatý kulturní program s ochotnickými soubory a lidovou hudbou. Vstupné je dobrovolné a podpoří jeden z námětů na zlepšení veřejného prostoru v Plzni z projektu Pěstuj prostor.

Podrobný porgram na www.venkovplzni.cz

Zveřejněno: 9. 4. 2013, Mařanová Helena