Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Venkovní výstava ukazuje, jak děti učí…

Venkovní výstava ukazuje, jak děti učí příroda

Venkovní výstava v Plzni ukazuje, jak děti učí příroda

Nová venkovní výstava před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje v centru města představuje mateřské školy z Bavorska a Plzně, které mohou sloužit jako příklady dobré praxe předškolního environmentálního vzdělávání. Expozice nazvaná Nás učí příroda? potrvá do 6. dubna.

„Představeny jsou školky s přírodní zahradou, vzdělávacími programy, jako jsou lesní dny, nebo ty, které kladou důraz na spolurozhodování dětí již v předškolním věku,“ uvedla Tereza Pelclová, manažerka cyklu environmentálního vzdělávání pro trvale udržitelný rozvoj v mateřských školách.

Akci organizuje městem Plzní založený Nadační fond Zelený poklad, a to ve spolupráci s Ekologickou stanicí Lias Grube. Aktivity plzeňských mateřských škol v environmentální oblasti podporuje fond pomocí grantového programu Nás učí příroda. Děti se tak věnují například bylinkaření, pěstují obilí, bádají, experimentují, objevují hmyz nebo tráví dny bez elektrické energie. Na výstavě je možné vidět fotografie z podpořených projektů.

Expozici doplní konference na téma Environmentální vzdělávání v mateřské školce z česko-německé perspektivy, která se uskuteční 23. března na plzeňské radnici.

Zveřejněno: 19. 3. 2015, Pecuch Martin