Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Velitel strážníků poděkoval vedoucímu…

Velitel strážníků poděkoval vedoucímu kanceláře primátora, pomohl zadržet agresivního útočníka

Václav Pach byl oceněn velitelem městské policie za statečný přístup a pomoc napadené

Velitel Městské policie Plzeň Karel Mach dnes na radnici poděkoval vedoucímu kanceláře primátora Václavu Pachovi za významné přispění k zajištění veřejného pořádku v Plzni. Václav Pach v úterý odpoledne zasáhl u události, která se stala na náměstí Republiky u morového sloupu krátce před 17. hodinou. Podle informací městské policie byla na místě třicetiletým občanem napadena čtyřiasedmdesátiletá turistka z Německa. Útočník byl zadržen dvěma svědky celé události, a to strážným městské policie a zároveň vedoucím kanceláře primátora. Zraněnou ženu převezla k ošetření záchranná služba, útočníka přepravila hlídka Policie České republiky za doprovodu psovoda městské policie na obvodní oddělení.

Zveřejněno: 27. 4. 2016, Pecuch Martin