Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Věda a technika baví na náměstí Republiky

Věda a technika baví na náměstí Republiky

Věda a technika baví na náměstí Republiky

Do druhé části dnes vstoupily Dny vědy a techniky, které podeváté v prvním podzimním měsíci připravuje Západočeské univerzita v Plzni za podpory města Plzně. Na náměstí Republiky a v jeho okolí se objevily desítky stanovišť, kde si mohou zájemci vyzkoušet pro ně připravené experimenty a pokusy.

„Mám radost z toho, že se tady na náměstí Republiky Dny vědy a techniky konají. Přispívají k popularizaci Západočeské univerzity a zároveň nabízí všem, kteří do stanů zavítají, možnost vidět, jak zajímavé, nečekané a objevné věci se na univerzitě dějí. Univerzita je pro nás vlastně zdrojem velkého poznání, objevování a radosti, ale je také budoucností našeho města, protože všichni její absolventi, alespoň já si to přeju, zůstanou v našem městě a budou tady žít, pracovat, podnikat, učit, prostě přispívat k rozvoji našeho města,“ uvedl při zahájení primátor Martin Baxa.

V pátek se Dny vědy a techniky konají až do 18 hodin, v sobotu bude program pokračovat od 9. do 17. hodiny.

Ve své první části pozvala univerzita zájemce do svého kampusu na Borských polích. Nechala je nahlédnout do laboratoří a špičkových pracovišť a umožnila vyzkoušet si různé pokusy a měření, vidět v akci nejmodernější přístroje nebo se zúčastnit speciálních kurzů.

Zveřejněno: 12. 9. 2014, Pecuch Martin