Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Ve Chvojkových lomech vznikají dřevěné sochy

Ve Chvojkových lomech vznikají dřevěné sochy

Foto: ÚMO Plzeň 2-Slovany

Chvojkovy lomy se na pět dnů změní ve venkovní ateliér. Deset sochařů tady dnes začalo pracovat na sedmi uměleckých dílech. Tématem je kultura a sport. Tento námět se promítne nejen do sochařské tvorby umělců, ale také do doprovodného programu akce. Návštěvníci se tak mohou těšit nejen na práci sochařů, ale i na originální celodenní lákadla, jako jsou koncerty skupiny Haha Bimbi, Hynka Kočího nebo Velrybí tanec. Sport budou reprezentovat horolezectví, florbal, volejbal, golf, jóga, judo a další. A zastaví se i extraligoví házenkářští mistři, kteří sice nebudou hrát, ale fanouškům rozdávat podpisy.

Slavnostního zahájení se za městskou správu zúčastnila radní pro sport Irena Rottová.

Fotografie: E. Kriegerová

Zveřejněno: 15. 5. 2014, Pecuch Martin