Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Vánoční strom zdobí náměstí, rozsvícení…

Vánoční strom zdobí náměstí, rozsvícení přihlížely tisíce Plzeňanů

Foto: M. Chaloupka

Pozdrav papeže Františka předal tisícům Plzeňanů v neděli při rozsvícení vánočního stromku v Plzni primátor města Martin Zrzavecký. Do západočeské metropole jej přivezl od Svatého otce z Vatikánu kardinál Gianfranco Ravasi, jenž předminulý týden navštívil radnici a sešel se s vedením města. „Hovořili jsme o hodnotách, jakými jsou rodina, možnost společně si užít radostné Vánoce, klidný advent, ale i o tom, že nám tyto hodnoty chce někdo vzít. Doufám, že mi dáte za pravdu, že si je vzít nenecháme,“ řekl Plzeňanům primátor, který následně popřál dětem splnění všech jejich snů, rodičům pak zejména úspěšné zvládnutí následujících dní.

Svá přání přidal i plzeňský biskup František Radkovský, podle něhož je advent dobou určenou k zamyšlení, i on zmínil hodnoty, jakými jsou vztahy mezi nejbližšími. Spolu se třemi dětmi, úspěšnými účastníky letošní Olympiády dětí a mládeže, pak primátor i biskup stromek rozsvítili. Čtrnáctimetrovou douglasku tisolistou na náměstí Republiky osvítily tisíce světýlek, stala se tak dominantou náměstí, jehož atmosféru dotváří velký dřevěný betlém, zvonice a tradiční trhy se staročeským trdelníkem, svařeným vínem i vánočními předměty. Krásné Vánoce letos popřála Plzeňanům i Bára Basiková, jež lidem po rozsvícení stromku zazpívala, a to i v doprovodu souboru Andílci.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 30. 11. 2015, Pecuch Martin