Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Vánoční strom se na náměstí Republiky…

Vánoční strom se na náměstí Republiky rozsvítí první adventní neděli

Ilustrační obrázekRozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky zahájí v neděli 30. listopadu advent v Plzni.

Čtrnáct metrů vysokou jedli rozzáří v přítomnosti Plzeňanů spolu s dětmi primátor Martin Zrzavecký a biskup František Radkovský v 18 hodin. Městu strom darovali manželé Vozkovi.

Předcházet tomuto tradičnímu slavnostnímu okamžiku bude svátečně laděný hudební program, ve kterém se představí dětské pěvecké soubory Sluníčka a Mariella nebo komorní smíšený pěvecký sbor Vox Imperfecta. Zahraje rovněž kvarteto zobcových fléten Abateva a orchestr Tremolo.

Předvánoční atmosféru nabídnou trhy ve dnech 27. listopadu až 23. prosince. Organizátoři kromě dobrého svařeného vína slibují perníčky, staročeský trdelník, stánky s vánočním zbožím a také živý betlém. Doplňkem má být ukázka lidových řemesel a tradic. Zpívání koled, které v Plzni patří mezi největší v Čechách, se uskuteční 17. prosince.

Vánoční pošta bude otevřena tentokrát v Meeting pointu na náměstí Republiky od 10. prosince. Každý den od 10 do 17 hodin včetně sobot a nedělí bude pošťák razítkovat pohlednice Ježíškovským pozdravem, naposledy 23. prosince.

Zveřejněno: 28. 11. 2014, Pecuch Martin